fbpx

13.07.2016

Logistyka w Czechach – wygoda i oszczędność

Jest kilka możliwości dostarczania towaru (przesyłek) do magazynu Paxy. Każda ma swoje zalety. W artykule głównie skupimy się na jednej z nich – pełna logistyka do Czech i na Słowację. Ale zacznijmy od początku, jakie są możliwości dostarczania towaru? Oto główne cztery:

  1. Dostarczenie przesyłek własnym transportem.

Z takiej możliwości głównie korzystają firmy ze Śląska. Pełna kontrola – bez korzystania z firm trzecich np. kurierów. Przy większych wolumenach wysyłkowych koszt dostarczenia przesyłek do magazynu Paxy w Żorach zmniejsza się do minimum. Towar od razu przechodzi proces logistyczny i tego samego dnia wyjeżdża do klientów końcowych w Czechach i na Słowacji.

  1. Dostarczenie paczek firmą kurierską.

Można to zrobić np. w formie wielopaczki – wrzucając wszystkie gotowe paczki z etykietą Paxy do jednego dużego kartonu. Dzięki takiemu rozwiązaniu zapłacimy tylko za jedną przesyłkę kurierską, przesyłając tym samym kilka paczek w środku. Po odebraniu takiej przesyłki przez naszą firmę, rozpakujemy karton i wyślemy dalej, bezpośrednio do klientów w Czechach i na Słowacji. Małym minusem takiego rozwiązania jest stracony jeden dzień roboczy, potrzebny na dostarczenie takiej przesyłki do naszego magazynu. Dodatkowo, trzeba tutaj wliczyć koszt kuriera, który tą paczkę do nas dostarczy. Na pewno, jest to świetne rozwiązanie dla firm, które sprzedają niegabarytowe towary – możliwość zapakowania większej ilości towaru do jednego kartonu.

  1. Odbiór przesyłek przez Paxy.

Jeśli jesteś naszym klientem biznesowym, a siedziba Twojej firmy mieści się w okolicach Katowic w promieniu ok. 75-100 km to masz możliwość bezpośredniego odbioru Twoich przesyłek przez naszą firmę. Gwarantujemy:

- codziennie odbiory przesyłek w wyznaczonych przez Ciebie godzinach,

- wywóz w tym samym dniu przesyłek do Czech i na Słowację (w przypadku odbioru przesyłek w godzinach porannych),

- dostarczenie przesyłek do klientów końcowych w dniu następnym.

Odbiory przesyłek z magazynu naszego klienta są bezpłatne.

  1. Pełna obsługa - logistyka po naszej stronie!

Całą logistyką - od zapakowania przesyłki do dostarczenia do klienta, po obsługę ewentualnych zwrotów/ przesyłek reklamacyjnych zajmujemy się my. W końcu możesz zrzucić ten ciężar z siebie i zająć się tylko sprzedażą! Będziemy realizować wszystkie zlecenia, które wyślesz do nas w panelu Paxy. Spakujemy zgodnie z Twoimi standardami, wyślemy do klientów końcowych w Czechach, Słowacji lub w Polsce. Zadbamy o Twoje stany magazynowe. Wszystkie zlecenia, które wpadną do naszego systemu do godziny 13:00, zostaną zrealizowane w ten sam dzień. To znaczy, że klient paczkę otrzyma już następnego dnia. Zamawia dzisiaj towar u Ciebie, jutro go otrzymuje. Szybko jak na przesyłkę międzynarodową, prawda? Wymieńmy kilka zalet takiej współpracy:

- Bezpieczny magazyn – ubezpieczenie NNW, monitoring, ochrona obiektu 24h/7, zarządzanie przepływem produktów na magazynie.

- Stan magazynowy zawsze pod ręka – interesuje Cię, co i ile masz na naszym magazynie? Czy przyszły jakieś zwroty lub przesyłki reklamacyjne? W panelu Paxy non stop masz dostęp do aktualnych stanów magazynowych.

- Integracja – pełna integracja z panelem Paxy pozwoli Ci zaoszczędzić czas, na bezproduktywne wpisywanie danych ręcznie do systemu.

- Szybkość dostawy – jak ważnym elementem w e-commerce jest sprawne doręczenie przesyłki nikogo nie trzeba przekonywać. Skracamy ten czas do minimum. Jeden dzień roboczy i już klient może cieszyć się z paczki.

- Pełna obsługa Twojego sklepu – przejmujemy całą Twoją logistykę, możesz zająć się w końcu tym, co najważniejsze – wzrostem sprzedaży.

- To nie kosztuje dużo – błędem jest myślenie, że są to duże koszty. Im mniejszy towar, im mniejsze koszty pakowania – mniejsza cena usługi.

- Za wszystko odpowiadamy my – w końcu możesz skupić się na sprawach ważniejszych w firmie!

Logistka w Czechach

Jest kilka wariantów logistyki do Czech. Choć sam czas dostarczenia towarów do Państwa klientów się nie zmienia – jeden dzień roboczy, to sposobów dostarczenia towarów do głównego magazynu Paxy w Żorach jest kilka. W zależności od profilu działalności, trzeba wybrać ten najlepszy. Może warto zastanowić się nad przekazaniem całej logistyki firmie trzeciej, aby mieć pewność dobrze wykonywanego działania, a samemu skupić się na sprzedaży produktów? Warto taką możliwość przemyśleć.

Logistyka po naszej stronie!