fbpx

22.08.2016

Zagraniczna przesyłka za pobraniem – Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Chorwacja, Słowenia.

Wymagania posiadania rachunku bankowego w kraju w którym chcemy wysłać przesyłkę za pobraniem to norma w usługach firm kurierskich. Choć wydaje się, że założenie firmowego rachunku bankowego w innym kraju na terenie UE jest proste - to często tak nie jest. O ile założenie prywatnego konta w banku jest dosyć proste, to z rachunkiem firmowym pojawiają się problemy. Jest to często powód zniechęcający polskich przedsiębiorców do sprzedaży transgranicznej swoich produktów. Rachunek ten, jest nam niezbędny m.in. do przyjmowania wartości pobrań przy wysyłaniu przesyłek za pobraniem. U naszych południowych sąsiadów jest to niezbędne - dlatego stworzyliśmy ofertę, która znacznie ułatwia wysyłanie przesyłek zagranicznych. W Paxy nie potrzebujesz rachunku bankowego w kraju wysłania przesyłki – wystarczy rachunek bankowy w Polsce! Dzięki takiemu rozwiązaniu, nie potrzebujesz zakładać oraz utrzymywać zagranicznego rachunku bankowego. Bezproblemowo możesz wysyłać paczki za pobraniem oraz korzystać dodatkowo np. z szybkich płatności. Co warto wiedzieć o tej ofercie?

Zagraniczne przesyłki pobraniowe

  1. Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Chorwacja, Słowenia – tutaj nie potrzebujesz konta w banku!

Do tych sześciu krajów możesz nami wysyłać przesyłki za pobraniem bez potrzeby zakładania tam rachunków bankowych.

  1. Zwrot wartości pobrania – maksymalnie 10 dni.

Zwrot wartości pobrania na rachunek bankowy w Polsce, trwa maksymalnie 10 dni roboczych. Jeśli tylko czas zwrotu będzie się przedłużał, panel Paxy natychmiastowo Cię o tym poinformuje!

  1. Raport pobraniowy – generowany po każdym zwrocie C.O.D.

Jeden, prosty dokument, który generuje panel Paxy, automatycznie po wysłaniu do Ciebie pieniędzy. Na jednym dokumencie widzisz przesyłki za które zwracamy pobranie wraz ze wszystkimi danymi klienta końcowego. Dodatkowo napisana jest data wysłania pieniędzy oraz aktualny kurs przeliczeniowy na złotówki PLN. Dokument ważny w firmie, szczególnie dla księgowości.

  1. Zawsze aktualny kurs z NBP – nic nie tracisz!

Aktualny kurs pobierany jest zawsze z dnia wykonania przelewu - z Narodowego Banku Polskiego. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nie tracisz nic na przewalutowaniu.

  1. Oferta przesyłek „za pobraniem” to podstawa na rynku czeskim / słowackim!

Najpopularniejszą formą płatności za towary kupiony online w Czechach i na Słowacji dalej pozostaje „pobranie”. W zależności od branży, może być to nawet 90%.

Wysłanie zagranicznej przesyłki za pobraniem jeszcze nigdy nie było tak proste. Taka możliwość znacznie ułatwia podjęcie decyzji ekspansji polskich firm na rynki zagraniczne.