fbpx

22.04.2016

Przesyłki do marketów w Czechach i na Słowacji

Pozyskanie kontrahenta hurtowego na rynku czeskim i słowackim nie jest łatwe. Wiąże się to przede wszystkim z barierą językową i brakiem znajomości tamtejszego rynku. W końcu, wiąże się to też z większymi ponoszonymi kosztami. Jednak, gdy uda się pozyskać kontrahenta hurtowego, trzeba wysłać towar. Tutaj pojawia się pierwszy problem. Towary do hurtowni bądź marketów wysyłane są zazwyczaj w większych ilościach co powoduje, że towar jest ciężki i często gabarytowy. Wysyłki międzynarodowe w paczkach bądź na paletach są kilkukrotnie droższe od przesyłek krajowych. Dlatego też sprzedaż hurtowa towarów za granicę polskim producentom zawsze kojarzy się z dużymi wydatkami na transport. Jednak od jakiegoś czasu coraz więcej polskich producentów ma możliwość oferowania swoich produktów na rynku czeskim. Otwierają się drzwi na czeski rynek hurtowy, a firma Paxy realizuje coraz więcej przesyłek do marketów budowlanych.

Co się do tego przyczyniło? Wycofanie się z rynku czeskiego, austriackiej firmy Baumax. Przejmuje ją firma Merkury Market. Polska firma przejmie 18 z 24 sklepów dawnego Baumax'a. Co to oznacza dla polskich producentów? Możliwość łatwiejszego i tańszego wejścia na rynek zagraniczny.

Magazyn towaru

Jesteś zainteresowany współpracą? Zajmiemy się Twoją logistyką towarów na rynku czeskim i słowackim do marketów Baumax / Merkury Market. Skontaktuj się z działem biznesowym, aby otrzymać ofertę – +48 503 866 505.

Firma Merkury Market została założona w 1991 r. i od początku swojej działalności zajmuje się dystrybucją artykułów wyposażenia wnętrz oraz materiałów budowlanych. Asortyment sklepu Merkury Market obejmuje ponad 55 tys. artykułów. Sieć sklepów rozłożona jest w 17 miastach Polski. Firma prowadzi również sprzedaż online.