fbpx

12.11.2020

Szybki i tani sposób na przesyłki pobraniowe za granicę

Przesyłka za pobraniem jest jednym z najczęstszych produktów wybieranych zarówno przez Klientów indywidualnych, jak i biznesowych w całej Europie. W prostym tłumaczeniu jest to przesyłka, za którą środki pobiera kurier przy doręczeniu jej adresatowi, a następnie przekazuje pieniądze na wskazany przez nadawcę rachunek bankowy.

Wysłanie paczki za pobraniem

Wielu z nas zastanawia się, jak wysłać przesyłkę za pobraniem. Okazuje się, że wcale nie jest to trudne i sprowadza się jedynie do odpowiedniego uzupełnienia formularza nadawczego. Należy również pamiętać, że produkt w postaci przesyłki za pobraniem wymaga wskazania numeru konta, aby środki mogły trafić prosto na nasz rachunek. Aby lepiej przybliżyć tę tematykę i ją zobrazować, warto prześledzić poradniki dotyczące dwóch usług: ExportPaczka – skomponowana specjalnie dla klientów indywidualnych chcących wysyłać paczki za granicę oraz Paxy, która obsługuje głównie przedsiębiorstwa specjalizujące się w e-commerce, które przesyłają swoje towary poza granice naszego kraju. Zatem:

  1. Umieść w kartonie przedmiot, który podlega wysłaniu. Zadbaj o to, by rzeczy nie przemieszczały się, a karton był odpowiednio zamknięty i kompletny.
  2. Wejdź na stronę exportpaczka.pl, zarejestruj się i uzupełnij formularz zamówieniowy, wskazując wszystkie niezbędne dane.
  3. Oczekuj na kuriera, który odbierze od Ciebie przesyłkę.

Jak nadać przesyłkę za pomocą serwisu ExportPaczka.pl?

  1. Zarejestruj się na ExportPaczka.pl i wypełnij swoje dane.
  2. Wypełnij dane paczki i wybierz przewoźnika do odbioru przesyłki z Twojego adresu. Nie zapomnij o zaznaczeniu opcji "pobranie" oraz wpisaniu kwoty do pobrania od adresata.
  3. Wpisz dane nadawcy i adresata przesyłki.
  4. Wybierz metodę płatności za przesyłkę.

Wybierając opcję "płatności online" masz do wyboru m.in. płatność Blikiem, szybkim przelewym z Twojego banku lub kartą płatniczą.

Przelewy24 w exportpaczka.pl

Jak można zauważyć, wysłanie paczki za pobraniem przez indywidualnego klienta jest bardzo proste i niemal analogiczne do wysłania standardowej przesyłki. Różnica jednak polega na tym, że konieczne jest wskazanie wspomnianego już numeru rachunku bankowego. Usługa Exportpaczka to również gwarancja zwrotu wartości pobrania w złotówkach na podany numer konta. Nie ma konieczności posiadania konta bankowego w kraju, do którego paczka jest przesyłana. Jedyne, co musisz zrobić to w chwili nadania przesyłki wpisać wysokość kwoty pobrania w lokalnej walucie. My zwrócimy Ci równowartość podanej kwoty w złotówkach posiłkując się aktualnym kursem walut z Narodowego Banku Polskiego.

Schemat zwrotu płatności za pobraniem

W przypadku, kiedy to właściciel sklepu internetowego kierującego swoją ofertę do klientów zagranicznych, decyduje się na wysyłkę paczki za pobraniem może z powodzeniem skorzystać z usługi Paxy, która specjalizuje się w obsłudze branży e-commerce. Wystarczy zadzwonić bądź napisać maila, aby uściślić warunki współpracy, które są tym korzystniejsze im większy zakres działań obejmą.

Po podpisaniu umowy z naszą firmą uzyskasz dostęp do panelu Paxy skąd możesz nadawać masowo przesyłki do swoich klientów, ręcznie lub z wykorzystaniem importu pliku CSV. W naszym panelu możesz sprawdzić status nierozliczonych jeszcze przesyłek za pobraniem w zakładce "Pobrania".

Panel CzechLogistic - zakładka Pobrania

Jak kształtuje się popularność przesyłek za pobraniem w poszczególnych krajach- Słowacja, Czechy, Węgry, Rumunia, Bułgaria?

Udział płatności za pobraniem na rynkach e-commerce w Europie

Jeśli znamy już proces nadawania przesyłki za pobraniem, warto przyjrzeć się temu jak liczbowo prezentuje się zainteresowanie tego typu produktami w poszczególnych krajach. W przypadku Węgrów, pobranie jest zdecydowanie najbardziej popularne. Wybiera go około 70% klientów branży e-commerce, chociaż dane z rożnych źródeł wahają się od 55% do wspomnianych 70%. Natomiast, jeśli chodzi o Rumunię, pobrania to absolutny monopol. Wartości procentowe oscylują w okolicy 90% wszystkich transakcji i stale rosną. W przypadku Czechów oraz Słowaków, warto wskazać, że rynek przesyłek kurierskich bardzo dynamicznie się rozwija. Jest to widoczne w zakresie rosnącej liczby firm kurierskich obsługujących tamtejsze tereny. Czesi pobranie wybierają nieco rzadziej niż obywatele wspomnianych krajów. Można tu wskazać przedział 50- 55%. Podobnie kształtuje się w zakresie pobrań Słowacja. Tamtejsi konsumenci, wybierający przesyłkę za pobraniem, to około 57% wszystkich klientów firm kurierskich. Bułgaria jest kolejnym krajem obsługiwanym przez firmę Paxy. Rynek kurierski stanowi tam istotną siłę gospodarczą. Spośród wielu form płatności w Bułgarii, pobranie jest zdecydowanie przeważającym sposobem regulacji zobowiązań i stanowi 70%.

Więcej o przesyłkach za pobraniem do poszczególnych krajów

Sprawdź również ceny przesyłek za pobraniem

Rozpatrując kwestię ceny paczki pobraniowej, należy wskazać, że Paxy oferuje przekazanie pobranych środków zarówno w walucie obcej, jak i przewalutowanie jej na złotówki. Ostateczną decyzję podejmuje nadawca. Jak zatem prezentuje się przesyłka za pobraniem w zakresie ceny?

Jeśli wysyłamy przesyłkę za pobraniem do Czech, jest to koszt od 10,99 PLN do 30,85 PLN w zależności od wagi oraz 30 CZK za usługę pobrania. Jeśli celem jest Słowacja, będzie to zakres od 11,53 PLN do 49,52 PLN oraz 1 EUR za pobranie. Wysyłka na terytorium Rumunii lub Węgier to koszt od 24,73 PLN do 57,75 PLN, a także 1 EUR za pobranie środków. Natomiast, przesyłka do Bułgarii to wydatek między 28,86 PLN a 61,89 PLN plus 2% kwoty pobrania za przekazanie środków na konto. Warto w tym miejscu podkreślić, że wraz z ilością wysyłanych przesyłek cena może ulegać zmniejszeniu!

Jeśli jako Klienci indywidualni planujemy wysyłkę za pobraniem za granicę, należy skorzystać z naszej strony internetowej exportpaczka.pl. Podając tam najważniejsze informacje dotyczące nadania (miejsce odbioru, kraj adresata, wymiary), możemy w szybki i prosty sposób wycenić naszą przesyłkę. Również w tym przypadku, w zależności od obecnego kursu walut, mamy sposobność przekazania środków na konto w obcej walucie lub w złotówkach.

W obu sytuacjach wysyłki za pobraniem za granicę, przekazujemy pieniądze na rachunek nadawcy w czasie od 6 do 10 dni od opłacenia jej przez adresata. Przez cały czas odbioru paczki aż do jej dostarczenia możliwe jest stałe monitorowanie statusu przesyłki, co z pewnością ułatwi kontrolę nad naszymi środkami.