fbpx

04.11.2022

Black Friday w Rumunii już 11 listopada!

Black Friday w Rumunii to prawdziwe święto wyprzedaży! Długo wyczekiwane i mocno promowane w całym kraju. Z roku na rok rumuńscy konsumenci pobijają rekordy zakupowe, kupując w tym dniu nie tylko prezenty na zbliżające się święta, ale wiele innych artykułów codziennego użytku, takich jak żywność, odzież, kosmetyki, ADG, biżuteria, elektronika, a nawet samochody. Największe żniwo zakupowe można zauważyć w marketplace'ach takich jak eMAG, gdzie przygotowania do Czarnego Piątku trwają już od wielu tygodni.

Jak podaje emag.ro w raporcie z 2020 roku: "W ciągu jednego dnia odnotowano 12,4 mln wizyt, a wartość zamówionych produktów wyniosła 585,7 mln lei, o 17% więcej niż w 2019 roku. Zamówienie odebrane w najkrótszym czasie zostało zarejestrowane w easybox, zaledwie 7 minut po załadowaniu, w sam Czarny Piątek. W ciągu pierwszej minuty od startu zamówiono 8.260 produktów o wartości 4,7 mln lei, a zamówienie z największą ilością produktów zostało opłacone online kartą i zawierało 97 odrębnych produktów w kategoriach takich jak artykuły spożywcze, napoje i produkty do pielęgnacji domu. Wśród produktów specjalnych zamówionych w 2020 Black Friday znalazło się 15 samochodów, setki wypożyczeń przyczep kempingowych, 1.881 testów RT-PCR i usług medycznych, 8,8 kg złotych monet i sztabek, 53.000 litrów paliwa, 1.220 noclegów."

Trzeba przyznać, że te informacje robią ogromne wrażenie, szczególnie na zarządcach sklepów internetowych. Rumuński rynek e-commerce jest niezwykle podatny na sezon wyprzedaży i można z dużą dozą pewności stwierdzić, że ekspansja do Rumunii przed 11 listopada jest bezprecedensowym strzałem w dziesiątkę! Oczywiście poprzedzona odpowiednim badaniem rynku i nienagannym przygotowaniem do wejścia w rynek, do czego gorąco zachęcamy, szczególnie w przypadku tłumaczenia sklepu internetowego oraz obsługi Contact Center w języku rumuńskim. Warto również dogłębnie poznać nawyki zakupowe rumuńskiej społeczności oraz listę najchętniej kupowanych towarów online, w zależności od wybranej grupy docelowej. Służymy swoim doradztwem i konsultacją e-commerce w przypadku ekspansji na Rumunię.

Zapraszamy do współpracy z Paxy!