fbpx

27.06.2022

Paxy expertem na konferencji „Doing Business in Czechia”

23 czerwca 2022 roku nasz CEO Michał Staręga, wystąpił w roli Prelegenta podczas Konferencji „Doing Business in Czechia”, organizowanej przez Wielkopolski Fundusz Rozwoju w Poznaniu. Mieliśmy ogromną przyjemność podzielić się swoim doświadczeniem z wieloletniej pracy na rynku czeskim. Razem z Ambasadorem Republiki Czeskiej, Konsulem Honorowym Republiki Czeskiej, Polską Agencją Inwestycji i Handlu, Bankiem PKO BP oraz firmą Allegro, przedstawiliśmy swój zakres współpracy z Republiką Czeską oraz możliwości jakie dostrzegamy w tym rynku.

Czechy są drugim, zaraz po Niemczech, partnerem eksportowym Polski, o czym świadczą wyniki sprzedaży towarów z Polski do Czech, które tylko w pierwszych dwóch miesiącach 2022 roku, osiągnęły wartość ponad 13 miliardów złotych. Ta wartość wzrasta z każdym miesiącem, co sprawia, że Czechy mogą pochwalić się tytułem jednego z najszybciej rozwijających się rynków e-commerce w Europie. Republika Czeska obecnie przeżywa największy boom zakupów online spośród wszystkich krajów europejskich, do czego przyczynia się również Słowacja, gdzie 50% słowackiego e-commerce to zakupy w czeskich sklepach internetowych. Dla nas, polskich przedsiębiorców, jest to ogromna szansa na zwiększenie ekspansji zagranicznej, szczególnie na południe od naszych granic.

Paxy od 8 lat wspiera biznes e-commerce w ekspansji na rynki zagraniczne 12 krajów Europy. Rynek czeski był pierwszym krajem naszej dystrybucji przesyłek i do dziś jest jednym z najczęściej wybieranych kierunków ekspansji wśród naszych klientów. Jak każdy rynek, czeski również rządzi się swoimi prawami. Najważniejszy dla odbiorców naszych przesyłek jest fakt, że magazyn do zwrotów lub ewentualnych reklamacji znajduje się w Czechach, a nie w Polsce. Dzięki temu Czesi dużo częściej i odważniej decydują się na zakupy w polskich sklepach internetowych naszych klientów. Doceniają również fakt, że w razie problematycznych sytuacji, nasi pracownicy z Contact Center rozmawiają z nimi w rodzimym języku czeskim lub słowackim. To zdecydowanie buduje dobry wizerunek sklepu i zwiększa jego wiarygodność. Czujemy się specjalistami w tej dziedzinie i z całą pewnością możemy polecić nasze usługi wszystkim polskim przedsiębiorcom, którzy planują w najbliższym czasie ekspansję na Czechy. Zapraszamy do kontaktu przez naszą stronę w zakładce kontakt lub pod numerem telefon: 503 866 505.

Zachęcamy do wysłuchania całości konferencji na platformie YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=B7x_pyjheeU - naszego CEO Michała Staręga, możecie posłuchać dokładnie od 1:00:40 sekundy.

W dniu konferencji nasza firma nosiła nazwę CzechLogistic, 16 sierpnia 2022 roku oficjalnie zmieniliśmy nazwę na Paxy.