fbpx

20.01.2020

Węgry – przesyłka za pobraniem to konieczność

Według badań przeprowadzonych przez eNET w 2019 roku, około 55% kupujących na Węgrzech podchodzi z ostrożnością do nabywania produktów online i wybiera płatność za pobraniem u kuriera. Z własnych statystyk ChechLogistic dla tego kraju wynika, że ten procent jest większy i osiąga 70%. Ciężko stwierdzić skąd taka różnica w liczbach. Można snuć przypuszczenia, że wynika to z faktu, iż klienci końcowi potrzebują większego poczucia bezpieczeństwa zamawiając produkty zza granicy. Jednak w przeważającej większości nie są świadomi zawierania transakcji z polskim dostawcą. Odwiedzają sklepy w swoim rodzimym języku, magazyn znajduje się w ich kraju. O ile nie zajrzą do szczegółowych informacji o firmie, można śmiało założyć, że czują się jak u siebie.

Pozostawiając tego typu rozważania w tle, wniosek pozostaje jeden: użytkownicy zdecydowanie chętniej wybierają metodę płatności COD (“Cash on delivery”). Dlatego wchodząc na ten rynek istotne jest, aby umożliwić klientom wybór najbardziej odpowiadającej im metody uregulowania należności za Twój towar. Jeśli Internauta przy finalizacji transakcji nie odnajdzie na liście preferowanego przez niego sposobu zapłaty, najprawdopodobniej zupełnie zrezygnuje z dokonania zakupu i poszuka innego dostawcy.

Jesteśmy tego świadomi i właśnie z tego względu wychodzimy Twojej firmie naprzeciw, oferując przesyłki za pobraniem.

Płatność przy odbiorze przesyłki

Odbieraj płatności na polskie konto

Paxy nie tylko dostarczy Twoją paczkę na Węgry w 24h, ale również umożliwi Twoim klientom dokonanie zapłaty w formie gotówkowej lub kartą. Od Ciebie tylko zależy na jakie konto bankowe wyślemy pieniądze: węgierskie (HUF) czy polskie (PLN). Forinty przeliczamy na złotówki według kursu NBP. Dzięki temu nie ma potrzeby otwierania kolejnego firmowego konta bankowego i przenoszenia środków.

Zainteresowany wprowadzaniem przesyłek za pobraniem w swoim e-sklepie? Sprawdź cennik przesyłek na Węgry.

Zbuduj relację opartą na zaufaniu

Niewiele jest tak szkodliwych zjawisk w sprzedaży jak brak zaufania do dostawcy. Dzięki usługom, jakie oferuje Paxy rzetelność Twojej firmy wzrośnie w oczach nabywców. Zapewnienie komfortu klientom i wyjście naprzeciw ich potrzebom pozwoli budować markę, do której będą wracać.