fbpx

16.10.2023

Paxy Courier podbija nowe rynki Europy – Niemcy na mapie usług

Niemiecki e-commerce jest dynamicznie rozwijającym się segmentem handlu. Sukces odniosą te firmy, które wpasują się w preferencje zakupowe Niemców zarówno jakościowymi produktami, jak i dobrymi cenami, jednocześnie nie zapominając o twardej polityce e-handlowej kraju, która obarcza sklepy internetowe niemałymi obowiązkami – mówi portalowi DlaHandlu.pl Michał Staręga, CEO Paxy.

Niemiecki e-commerce jest dynamicznie rozwijającym się segmentem handlu. Czy polskie firmy mają szansę odnieść na tym rynku sukces?

Michał Staręga: - Weszliśmy na ten rynek głównie ze względu na często zgłaszane potrzeby naszych klientów, związane z dostarczaniem przesyłek do niemieckich konsumentów. Dlatego z perspektywy Paxy potencjał e-sprzedażowy jest naprawdę duży, jednak trzeba pamiętać, że Niemcy to dojrzały rynek e-commerce i bardzo wymagający konsumenci. Moim zdaniem sukces odniosą na nim te firmy, które wpasują się w preferencje zakupowe Niemców zarówno jakościowymi produktami, jak i dobrymi cenami, jednocześnie nie zapominając o twardej polityce e-handlowej kraju, która obarcza sklepy internetowe niemałymi obowiązkami. (...)

Czytaj więcej: https://www.dlahandlu.pl/e-commerce/wiadomosci/paxy-courier-podbija-nowe-rynki-europy-niemcy-na-mapie-uslug,132143.html